hostessy Wrocław

Promuj produkty swojej firmy z naszą pomocą

Nowy wspaniały produkt

Dlaczego w reklamie produkt ZAWSZE wygląda lepiej, niż w rzeczywistości? Najbardziej to widać na przykładzie produktów spożywczych.

Na ekranie widzimy idealnego hamburgera, idealnego batonika, bardzo grube chipsy o apetycznym kształcie, a potem... A potem idealny hamburger jest tak naprawdę mało apetyczną bułą, o grubości najwyżej dwóch palców.

Do tego często jest zimny i gumowaty, a w smaku poza solą nie da się wyczuć nic.

Chipsy są dalekie od reklamowego pierwowzoru - połamane, jakieś ze trzy razy cieńsze i nie mają takiego pięknego koloru.
A baton...

cóż o tym lepiej nie wspominać, bo analiza porównawcza nie wypadałby zbyt apetycznie.

A jednak - to działa.
Mimo, że czujemy się rozczarowani to wracamy znów do popularnej sieci fast-food, kupujemy kolejną paczkę chipsów i następnego batona. Wygrał smak? Nie sądzę. Po prostu jesteśmy bombardowani reklamą wszędzie - w telewizji, w prasie, w internecie, na billboardach. I dajemy się w to wciągnąć, bo lubimy być "oszukiwani".

Badania marketingowe

hostessy Wrocław Jak ważne są badania marketingowe? Bez nich nie mielibyśmy wielkich kampanii, billboardów, a co za tym idzie rozwój rynku by zwolnił.

Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić działanie marketingu bez gromadzenia tych danych. Firmy zajmujące się jakąkolwiek statystyką gromadzą ogromne ilości danych i poddają je analizie.

Grupa ekspertów poddaje te dane bardzo wnikliwej analizie czego efektem jest określanie grupy konsumenckiej (targetu).

To tylko jeden z wielu celów prowadzenia badań marketingowych.
Istnieją również inne rodzaje badań statystycznych- np.
opinii społecznej.

Reklama - jak to się zaczęło?

Swoiste formy reklamy pochodzą z czasów starożytnych.
Stosowali reklamę w postaci napisów na ścianach budynków, kamiennych lub terakotowych szyldów karczmy, zajazdy.
Starożytni handlowcy wykrzykiwali oraz zachwalali cechy swoich towarów i dóbr.
W ten sposób powstała pierwsza w historii forma reklamy ? reklama ustna. W starożytnej Grecji pojawiła się reklama pisemna.

Miała ona charakter spisanych informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wynalezienie przez Gutenberga druku zrewolucjonizowało reklamę.

Za umowną datę wynalezienia druku uznaje się rok 1450.
Pojawiły się pierwsze gazety, a w nich pierwsze reklamy prasowe. Około 1480 roku wydrukowano w Anglii pierwszą reklamę prasową (wskazówki dla duchownych dotyczące Wielkanocy). - 14 października 1612 ? w Paryżu wydrukowana pierwsza reklama w gazecie ?Journal General d'Affiches?. - 1704 ? pierwsza udokumentowana amerykańska reklama prasowa (w Europie reklamy na łamach tygodników obecne były już wcześniej ? w XVII wieku) - 1843 ? w Filadelfii rozpoczął działalność pierwszy agent reklamowy Volney Palmer.
Zajmował się zbieraniem ogłoszeń reklamowych i umieszczaniem ich w prasie. Można powiedzieć, że była to pierwsza jednoosobowa agencja reklamowa. - 1893 ? w Stanach Zjednoczonych wydano około 50 tysięcy dolarów na reklamę. - 1925 ? profesor Olgierd Langer jako pierwszy w Polsce rozpoczyna cykl wykładów o reklamie w Wyższej Szkole dla Handlu Zagranicznego we Lwowie - 1941 ? w Stanach Zjednoczonych pojawiła się pierwsza reklama telewizyjna. - 1983 ? w Polsce zaczął się rozwijać rynek reklamy komercyjnej.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama#Historia_reklamy.
Dodane: 24-01-2016 01:27

Tagi: wrocław hostessy agencja hostess

Widok do druku:

hostessy Wrocław