Medycyna, jak każda inna gałąź handlu i produkcji musi zlecić odpowiednie badania rynkowe jeszcze przed wprowadzeniem towaru na sprzedaż.
Korzystają z firm mających w ofercie np.

i na ich podstawie decydują, czy będzie opłacalny dany lek, czy nie.

Artykuł o statystyce i nie tylko.

Trudny rynek- leki

pomoc statystycznaRynek farmaceutyczny jest rynkiem trudnym, ponieważ leków i preparatów jest cała masa, więc nie łatwo jest się przebić z nowym produktem.
Ważne jest wiele czynników i od ich wypadkowej zależy czy produkt będzie się sprzedawał.

Wśród ważnych czynników jest oczywiście cena samego preparatu i jego rynek zbytu.

Wiadomo, że wypuszczając preparat do stosowania dla określonej grupy docelowej musimy najpierw ją zbadać i określić czy jest na nasz produkt zapotrzebowanie. Kolejną sprawą jest sezonowość, w okresie grypowym i przeziębieniowym sprzedaje się najwięcej preparatów na te właśnie przypadłości oraz witamin i suplementów na odporność.

Dlatego prognozy sprzedażowe powinny takie dane obejmować i uwzględniać.

Konkurencyjność

pomoc statystyczna Leków i suplementów diety w aptekach jest mnóstwo, a każdy producent reklamuje się, że jego lek czy tez preparat jest najskuteczniejszy, najlepszy i tak dalej.

Jest to dość trudny rynek dla nowych produktów mniej znanych producentów i trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami marketingowymi, aby zaistnieć dla danej grupy odbiorców.

Cały proces wprowadzania nowego produktu powinien być poprzedzony badaniami wraz z określeniem grupy docelowe, kosztów produkcji, marketingu oraz amortyzacji.
Dokładna i wnikliwa analiza tych danych jest najważniejszym etapem w początkach nowego produktu.

O farmakologii

Farmakologia (gr.
???????? (phármakon) - lekarstwo, lógos - słowo, nauka) ? dziedzina medycyny i farmacji; nauka o działaniu leków, czyli mechanizmach ich działania na organizm oraz skutkach tego działania.

Jako nauka zajmującą się najważniejszym aspektem leków, bywa czasami mylona z samą farmacją ? czyli dziedziną wiedzy nadrzędną w stosunku do wszystkich zagadnień dotyczących leków. W szczególności farmakologia zajmuje się budową i właściwościami substancji chemicznych, które w określonych sytuacjach mają pozytywny wpływ na organizm, chemicznymi i biologicznymi mechanizmami działania tych substancji, reakcjami organizmów na te substancje, możliwościami zastosowań praktycznych w celu leczenia chorób lub ich zapobiegania, dawkowaniu tych substancji, działaniach ubocznych itp.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Farmakologia.

Widok do druku:

pomoc statystyczna