Jeśli i Ty cierpisz z powodu uczulenia, niezwłocznie odwiedź podaną stronę =>

Alergia - opis Wikipedii

testy alergiczne warszawa testy alergiczne warszawaJak Wikipedia definiuje alergię:
Alergia (popularnie stosowane synonimy: uczulenie, nadwrażliwość) ? patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji ? mediatorów stanu zapalnego.
Czynnik środowiskowy wywołujący alergię sam w sobie zazwyczaj nie jest dla organizmu szkodliwy.
W reakcjach alergicznych uczestniczy układ immunologiczny, jego komórki, na przykład limfocyty (zwłaszcza z podgrupy Th2), granulocyty kwasochłonne (eozynofile) oraz komórki tuczne (mastocyty).

Istotną rolę w alergicznych odczynach odgrywają przeciwciała ? immunoglobuliny klasy E (IgE).

Alergia może objawiać się łagodnie, jak w przypadku kataru czy łzawienia, aż po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny i śmierć.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia

Dolegliwości alergiczne

Wikipedia przychodzi nam z pomocą, prezentując listę schorzeń powiązanych alergiami:
Schorzenia, w których zasadnicze znaczenie odgrywają odczyny alergiczne typu I: alergiczny nieżyt nosa (sezonowy i całoroczny) astma oskrzelowa atopowa wyprysk (egzema), w tym: atopowe zapalenie skóry alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy alergiczny) niektóre typy pokrzywki atopowe zapalenie spojówek uczulenie na jad owadów wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) pyłkowica IgE-zależna alergia pokarmowa Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia

Jak się dowiedzieć, czy masz alergię

Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona.

Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię? Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny".

Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny.

Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki. Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans.

Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność. Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie..

Widok do druku:

testy alergiczne warszawa