Jeśli i Ty cierpisz z powodu uczulenia, niezwłocznie odwiedź podaną stronę =>

Uczulenie - jak się objawia?

odczulanie warszawaWikipedia przychodzi nam z pomocą, prezentując listę schorzeń powiązanych alergiami:
Schorzenia, w których zasadnicze znaczenie odgrywają odczyny alergiczne typu I: alergiczny nieżyt nosa (sezonowy i całoroczny) astma oskrzelowa atopowa wyprysk (egzema), w tym: atopowe zapalenie skóry alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy alergiczny) niektóre typy pokrzywki atopowe zapalenie spojówek uczulenie na jad owadów wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) pyłkowica IgE-zależna alergia pokarmowa Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia

Testy na uczulenia

odczulanie warszawa Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona.
Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię? Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny".

Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny.

Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki. Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans.
Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność. Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie.

Uczulenia trzeba leczyć, bo inaczej...

Często dla ludzi, dowiedzenie się że mają alergię, jest jak prawomocny wyrok - zaciskają pasa i godzą się z tym że nie będą mogli jeść niektórych rzeczy albo tym że w lecie ich nos nie odetchnie świeżym powietrzem.

Błąd! Alergie można leczyć, a nawet powinno się. Przewlekłe, nie leczone alergię, mogą prowadzić do różnych groźnych komplikacji.

Najczęstszą przypadłością, wynikającą z długotrwałej alergii, jest marsz alergiczny - czyli dalszy rozwój alergii, który może się objawiać nasileniem objawów, zwiększeniem ich liczby bądź ujawnieniem się zupełnie nowych alergii. Jeszcze groźniejszą alternatywą jest astma oskrzelowa, która też może rozwinąć w skutek nie leczenia alergii.
Są to tylko dwa najczęściej kojarzone z alergią powikłania, wykryto ich dużo więcej.

Trzeba więc mieć świadomość że to nie żarty, a uczulenie trzeba leczyć!.

Widok do druku:

odczulanie warszawa