usługi informatyczne opole

Zepsuł ci się komputer i nie wiesz co robić? Tutaj znajdziesz profesjonalną pomoc

Kilka słów o Windowsie

usługi informatyczne opole Windows jest najpopularniejszym systemem operacyjnym nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Pewnie też posiadasz komputer...z Windowsem.

I pewnie nie raz, nie dwa miałeś z nim problem.

Zdecydowaną klapą Microsoftu była Vista - nie spotkała się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem, wiele osób narzekało na kiepską wydajność, problemy z oprogramowaniem i nowy wygląd.
Windows 7 okazał się znacznie lepiej dopracowanym systemem, na którym do dzisiaj pracuje wiele komputerów.

Można zarzucać Microsoftowi wiele, ale jednak Windows jest systemem prostym w obsłudze, który obsłuży każde oprogramowanie, do tego może zostać zainstalowany na komputerach o róznych parametrach sprzętowych.

No i - działają na nim wszystkie gry :).

O komputerach z jabłkiem

Maki są coraz popularniejsze.
Można twierdzić, że to komputery dla hipsterów i w ogóle dla tych, co chcą się wyróżnić.
Można również twierdzić, że to sprzęt dla tych, co mają zbyt dużo kasy.
Jedno jest pewne - z pewnością sprzętu od Apple nie kupi gracz. Podobno przy takich samych parametrach sprzętowych Maki są bardziej wydajne, przez co pracuje się na nich przyjemniej i sprawniej.
Większość profesjonalnego oprogramowania ma wersje kompatybilne z systemem operacyjnym Maków, jednak z grami tak różowo już nie jest.
Wniosek? Jeśli potrzebujesz komputera do profesjonalnych zastosowań, to spokojnie możesz wybrać "hipsterską" markę - możliwe, że będzie to bardziej stabilne wydajnościowo środowisko dla pracy.

Windows - definicja z Wiki:

Microsoft Windows (ang.
windows - okna, IPA: ma?k?o?s??ft ?w?ndo?z) ? rodzina systemów operacyjnych wyprodukowanych przez firmę Microsoft.

Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. Prezentację pierwszego graficznego środowiska pracy z rodziny Windows firmy Microsoft przeprowadzono w listopadzie 1984.

Wówczas była to graficzna nakładka na system operacyjny MS-DOS1, powstała w odpowiedzi na rosnącą popularność graficznych interfejsów użytkownika, takich jakie prezentowały na przykład komputery Macintosh.
Nakładka, a później system operacyjny Windows po pewnym czasie zdominowała światowy rynek komputerów osobistych. We wrześniu 2012 systemy z rodziny Microsoft Windows były zainstalowane na 83,37% komputerów na świecie2.
Natomiast dane dla Polski wskazują poziom 95,34%3 na okres 15-21 października 2012.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows.