belldeco

Meble i dodatkii świetnie sprawdzą się w prowansalskim wnętrzu ze względu na ich styl.
Wpis o dobieraniu mebli i dodatków dla wnętrz w różnych stylach.

Wikipedia i pojęcia związane z meblami

Zestaw mebli to pewien zbiór mebli o skorelowanej formie plastycznej i konstrukcyjnej pozwalającej na różnorodne ich zestawianie.

Często są to "meble w paczkach", do samodzielnego montażu. Komplet mebli, "garnitur mebli", to zbiór mebli o określonym składzie, funkcji i przeznaczeniu, np.

komplet gabinetowy, młodzieżowy, kuchenny, "sypialnia", "jadalnia" itp. Meble regionalne powiązane są formą i konstrukcją z elementami folkloru danego obszaru, np.: zakopiańskie, kurpiowskie, kaszubskie itp.
Meble nawiązujące formą do mebli wiejskich, to meble w stylu "rustykalnym". Meble zabytkowe to meble wytwarzane w różnych okresach historycznych i zawierające w sobie cechy charakterystyczne dla danej epoki, czy też okresu historycznego, zachowane w jak najmniej zmienionej formie do naszych czasów.
Współczesne meble naśladujące style minionych epok i nawiązujące konwencją formy do mebli dawnych epok to "meble retro" lub "meble stylowe".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble

O salonie w Wiki

belldeco
Salon ? duże, najczęściej reprezentacyjne pomieszczenie w budownictwie świeckim, zwykle większe od pozostałych w danej budowli lub budynku, lecz mniejsze od sali. Salon jest najczęściej usytuowany w centralnej, lub wyróżniającej się w inny sposób, części budowli, o bogatym wystroju architektonicznym z przeznaczeniem dla przyjmowania gości oraz odbywania uroczystości domowych.
Pierwsze salony budowano w pałacach barokowych, a z czasem został on rozpowszechniony w mieszkaniach zamożnych mieszczan (zwłaszcza w XIX wieku).
W mieszkaniach tych, mianem salonu określano najokazalszy pokój.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salon_(pomieszczenie)

Dodatki i meble w aranżacji

Dodatki i meble można kupować od jednego producenta, który ma w ofercie różne przedmioty spełniające wymagania wybranego przez nas stylu.
Taki zabieg pozwoli w łatwy sposób zachować jednolity styl w jednym lub wielu pomieszczeniach.

Można też zdecydować się na meble na zamówienie, jednak cena za nie może być dość wysoka. Dodatki do pomieszczenia należy dobierać z należytą rozwagą.

Nie mogą być zbyt przytłaczające i nie może ich być za dużo, aby nie wprowadzały wrażenia bałaganu w pomieszczeniu. Do całości ważne jest , aby dobrać jeszcze odpowiednie oświetlenie, które będzie uzupełniało całą aranżację..
Dodane: 19-06-2016 07:56

Tagi: meble styl wnętrza belldeco

Widok do druku:

belldeco